Syrjinnän kohteeksi joutuneiden koska I'ma Baha'i

Jarome | Baha'i, Uncategorized, yhteiskunta | torstai 4 kesäkuu 2009

Viime aikoina, kun 4 vuotta yrittänyt kansainvälisesti, olimme ekstaattinen saada ehdotus hyväksyä poikavauva Korean huhtikuussa.
Olimme järkyttyneitä kuulla eilen, että hallitus ottolapsitoimiston Koreassa, Social Welfare Society, on yhtäkkiä hylännyt hyväksyminen perustuu meidän jäseneksi baha'i uskossa. Hyväksyminen olisi valmis joskus elokuussa.

En ole koskaan ajatellut meidän olisi pitänyt käsitellä perustuvaa syrjintää meidän käsityksemme, jonka ei voida hyväksyä monista syistä, joista yksi on se, että on pitkä lista vaatimuksia antaa Koreasta, ei mainita mitään uskonnollisia rajoituksia. Lisäksi, jos olisi kyse, ne olisi voitu esille varhaisessa vaiheessa, kun Korea sai alustavien tietojen kuin nyt, lähes päätökseen, kun olemme saaneet yksityiskohtaista tietoa vauvan ja tehnyt paljon aikaa, taloudellista ja henkistä investointeja.
Kun tähän lisätään se, että baha'i eivät ole vain yksi lempeä ja miellyttävä ja nonthreatening ihmisiä tällä planeetalla, mutta myös syvää kunnioitusta ja korkea huomioon lasten ja heidän koulutus ja kasvatus.

Toimistomme mukaan tämä on kaikkein järkyttävä asia, he ovat kohdanneet omassa vuosia edelläkävijä kansainvälisiä adoptioita.

Olemme jo yhteyttä korkein Baha'i hallinto Koreassa. Voitte olla varmoja, voimme ryhtyä toimiin nähdä oikeuden toteutumiseksi.

8 Comments »

  1. Dear Jarome,

    Kuinka jännittävää! Mikä mahdollisuus opettaa uskossa korealaiset! Minä rukoilen onnistumisen Baha "Instituutiot, jotka nyt vastata tähän haasteeseen. Muista Jarome, missä Bahais kärsimään vainoa, Faith kukoistaa. Tiedän, että ette valita testata tällä tavalla, mutta uskon, että Jumala palkitsee sinun uhrauksia.

    Anteeksi kuulostaa liian innostunut. Tiedän, että tämä on repimällä sydämeen juuri nyt, ja olen loukkaantunut myös sinulle ja Felisha. Mutta olen todellakin sitä mieltä, että halli on ryntää apuasi juuri nyt.

    Me rakastamme sinua veli ja tietää, että olet menossa tekemään erittäin Isä! Koeta kestää.

    / / / Darrell

    Kommentti: Darrell Rodgers - 06.04.2009 @ 12:56

  2. Crikey. Se on todellista huijausta (e). Pahoillani, sait emotionaalisesti jerked ympärille, tai puuttua Darrell on niin optimistisesti muotoiltu sitä.

    Erittäin rohkaisevia sanoja, todellakin.

    Seuraa valoa.

    Kommentti: Joel Corriveau - 06.04.2009 @ 4:28 pm

  3. Rakas Jarome ja Felisha,
    Ajattelemme sinua niin tällä kertaa, ja rukoilla, että oikeus tulee esille. Me olemme täällä teidän puolellanne tukea teitä ja rohkaista teitä. Yhteyttä, jos on jotakin, mitä voimme tehdä.

    Kommentti: Elika - 06.04.2009 @ 5:22 pm

  4. Voi Jarome ja Felisha, että on niin järkyttävää. Olen pahoillani teidän on vastattava tähän, ja me haluamme sinun tietävän, että meidän tulee rukoilla apua sinulle ja lapselle, ja kaikki lapset, joilta on evätty perhe, koska tämä vaikuttaa.

    Kommentti Amy - 06.06.2009 @ 8:57 am

  5. Mitä Darrell sanoi.

    Kuinka moni meistä voi todella sanoa, mitä olemme koskaan kärsinyt, koska uskomme Bahá'u'lláh? Voisiko se on juuri toimia yksittäisen eikä politiikkaa? NSA Korean voi tilaisuutta jakaa uskomuksia.

    Kommentti Jeanne Farr - 06.06.2009 @ 7:56 pm

  6. Kiitos ystävällisistä kommentteja ja tukea!
    Darrell, en täysin ymmärrä, mitä puhut, vaikka vääryys on aina vaikea minulle varsinkin tämän kaltaisessa tapauksessa.

    Tulee lähettämistä seuraa UPS alla tähän kommenttiin, joten tarkista päivityksiä!

    Kommentti: Jarome - 06.09.2009 @ 2:59 am

  7. [...] Facing syrjinnästä koska I'ma Baha'i [...]

    Pingback päivitys Korean hyväksymisestä tapauksessa | Jarome Matthew's Blog - 06.09.2009 @ 3:03 am

  8. [...] Facing syrjinnästä koska I'ma Baha'i [...]

    Pingback hyväksyntä evätty, koska jäsenyyden Baha'i Faith | Jarome Matthew's Blog - 07.11.2009 @ 5:42 pm

RSS-syöte kommentteja tähän virkaan. Trackback URI

Kommentin

Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck